Людський організм в певних моментах схожий на комах — коли сяє та гріє сонце — ми жваві та енергійні, коли ж навколо холодно та темно — хочеться знайти затишне місце та солодко поспати. Така тактика абсолютно логічна з точки зору організму як біологічної системи: коли холодно — ми втрачаємо енергію, темно — нічого не вполювати та не знайти, тож організм не бажає марно витрачати енергію, адже краще перейти в заощадливий режим та по можливістю більше спати, відновлюючи енергію. За подібним сценарієм функціонують ведмеді та плазуни, комахи ж, до прикладу, взагалі впадають у коматозний стан до весни.
Але завжди є одне але — роботу ніхто не відміняв, тож розглянемо як зробити зимові ранки більш бадьорими.
- Підтримання достатнього рівня фізичної активності. Навіть звичайна зарядка вранці додасть динамічності та продуктивності впродовж дня.
- Відвідування тренажерного залу чи танцювального фітнесу — теж великий плюс, адже рух запускає вироблення гормонів, що нас тонізують та підтримують прекрасне самопочуття.
- Рухової активності також додадуть регулярні ранкові прогулянки з чотирилапим другом, адже пес це якоюсь мірою теж фітнес-тренер та антидепресант.
- Ранкова кава це, звичайно, чудово, але не для нашого серця, і тим паче не щодня. Смачною та нешкідливою альтернативою каві можуть стати наступні напої:
-Парагвайський чай мате. Не лише тонізує й насичує вітамінами, а ще й сприяє кращого засинанню вночі. Сам по собі смак чаю не дуже насичений, тож радимо додати до нього лимон. А ще більшу користь мате принесе з додаванням вітамінного збору;
—Японський порошковий чай матча. Його можна придбати у стіках по 10г, тож ви завжди зможете взяти декілька стіків з собою. Це чай прекрасно стимулює та сприяє дезінтоксикації організму. Можна вживати як самостійний напій, або ж додати квіти календули чи ромашки на смак. Також цей чай чудово поєднується з молоком.—Африканський чай ройбуш. Має присмак карамелі й шоколаду. Володіє сильною протизапальною та антиоксидантною активністю (це особливо актуально для підтримки імунітету в хорошому тонусі), підтримує здоров’я серця та печінки.
- Сезонні овочі та фрукти, як джерело вітамінів. Підтримають імунітет, додадуть енергії та гарного настрою наступні продукти:
-Хурма. Багата на глюкозу та фруктозу, тож швидко приведе вас у тонус. Крім того, цей фрукт допомагає справлятись з втомою, поганим настроєм та апатією.
-Гранат. Один гранат або стакан гранатового соку на день — чудовий спосіб «почистити» кров після застуди та грипу. В гранаті містяться ферменти, що сприяють виробленню червоних кров’яних тілець — еритроцитів.
-Цитрусові. Апельсини, мандарини, лимони та грейпфрут зміцнюють імунну систему та покращують здатності організму захищатись від інфекційних захворювань. Також завдяки високому вмісту вітаміну С цитрусові покращують обмін речовин та сприяють схудненню.
-Шипшина. Рекордсмен по вмісту вітаміну С, тому чудово зміцнює імунітет взимку. Окрім того, зміцнює серце та знижує тиск. Як і цитрусові — сприяє прискоренню обміну речовин.
-Яблука. В зелених яблуках кисло-солодких сортів високий вміст заліза, що важливе для якісного функціонування кровотворної системи.
-Гарбуз. Багатий на каротин, кальцій, вітамін С та рослинні пектини, що важливо для зміцнення імунітету та виведення зайвої солі з організму. До того ж корисні речовини, що містить у собі гарбуз, перешкоджають передчасному старінню.
-Квашена капуста. Найдоступніше джерело вітамінів взимку. В ній містяться вітаміни груп С, А, В, пектин та кальцій. Також цей продукт скрияє нормалізації мікрофлори кишківника, чим покращує травлення. Окрім зміцнення імунітету капуста посилює стресостійкість організму у зимовий період.
-Журавлина. Не втрачає корисних властивостей навіть у замороженому вигляді. Сік з журавлини допомагає в одужанні від грипу та ГРВІ, а також боротись з запаленням нирок.
-Горіхи. Містять в собі велику кількість вітаміну В, тож є важливим продуктом у боротьбі зі стресами. Окрім того, горіхи сприяють мозковій діяльності та допомагають боротися з втомою.
- Освітлення на робочому місці. Подбайте про те, щоб ваше робоче місце було добре освітлене, адже недостатня освітленість провокуватиме сонливість.
Тож резюмуючи: фізична активність та правильно підібраний раціон — важливі фактори для бадьорості ваших зимових ранків.
Будьте здорові!
Інша корисна інформація
Якщо ви відчуваєте біль у коліні, не запивайте його знеболювальним засобом. Позбавлення симптому без з’ясування ...
Детальніше...Ми звикли вважати, що більшість людей мріють схуднути. Проте існує багато людей, для яких надмірна худоба є не ...
Детальніше...Вітаміни — основа належної роботи нашого організму. Зокрема, фолієва кислота, також відома як вітамін B9, відіграє ...
Детальніше...Печія – це симптом патології системи травлення. Він проявляється неприємним гірким або кислим смаком у роті, ...
Детальніше...