Перше, що спадає на думку при затримці менструації – вагітність. Але це далеко не єдина причина збою циклу. Коли тест негативний, а місячних немає, форуми радять звернутися до гінеколога. На паузу можуть впливати різноманітні медичні фактори або спосіб життя. Щоб уникнути ускладнень, потрібно пильно стежити за змінами у своєму організмі.
Який нормальний цикл місячних?
Менструальний цикл – це біологічний процес, що підготовляє жінку репродуктивного віку до вагітності. Показники нормального перебігу місячних залежать від віку:
- у підлітків в перший рік від початку виділень нормою є нерегулярний менструальний цикл з тривалістю 20-50 днів;
- на 3-4 й рік цикл стає регулярним у межах 21-35 днів;
- за 10 років до настання менопаузи цикл змінюється до 50, а в деяких випадках 60 днів.
Перед тим, як викликати місячні, перевірте які норми діють відповідно вашого віку. Не забувайте, що цикл кожної жінки встановлюється індивідуально. Відмічайте зміни у календарі чи додатку на телефоні, щоб бачити навіть незначні коливання свого циклу.
Скільки днів затримки місячних є нормою?
Для здорової жінки відстрочення на 1-3 дні не вважається порушенням менструального циклу. Якщо місячних немає до 7 днів після прогнозованої дати, варто звернути увагу на інші симптоми:
- безпричинний головний біль;
- нудота;
- втрата або надмірний ріст волосся;
- лихоманка;
- несподівані проблеми з зором;
- виділення з грудей.
При виникненні будь-якого з цих станів потрібно терміново звертатися до лікаря. Навіть в тому випадку, коли затримка місячних в нормі. Крім того, варто відвідати гінеколога, якщо неприємні симптоми не спостерігаються, але менструації немає понад 7 днів.
Норми затримки місячних при клімаксі не існує. У більшості жінок цикл залишається ритмічним, але може збільшуватися на 20-60 днів. Ви можете прогнозувати зміни при переході до менопаузи орієнтуючись на маму або інших найближчих родичів.
Види затримки місячних
Лікарі виділяють два види затримки місячних:
- Фізіологічна. Зустрічається в підлітковому віці під час статевого дозрівання. Є відповіддю на зміну рівня гормонів в організмі під час вагітності або грудного вигодовування. Початок клімаксу може спровокувати затримку місячних після 45 років.
- Патологічна. Порушення в жіночому організмі викликають гінекологічні або ендокринні захворювання.
Іноді зустрічається аменорея – розлад, при якому менструації немає довше ніж півроку. Стан може бути наслідком гінекологічних захворювань чи бути самостійною хворобою. Відповідно до причин затримки місячних можуть супроводжуватися больовими відчуттями, нетриманням сечі, порушенням статевого життя.
Чому може бути затримка місячних?
До факторів, що спричиняють збій менструального циклу відносять:
- синдром полікістозних яєчників, первинна недостатність яєчників;
- ожиріння або анорексія;
- хронічні захворювання (цукровий діабет, пухлини гіпофізу, порушення функцій печінки, надниркових залоз та інші);
- аменорея, синдром Тернера;
- тривалий або сильний стрес;
- хвороби у гострій стадії (пневмонія, ниркова недостатність, серцевий напад тощо);
- проблеми з щитоподібною залозою;
- позаматкова вагітність;
- надмірні фізичні навантаження.
Причиною затримки менструації крім вагітності може бути вживання контрацептивів. Деякі засоби з великою кількістю прогестеронів змінюють цикл. Особливо це помітно, коли на дію контрацептивів накладаються стреси, дієти або інші випробування для організму.
Причиною затримки місячних у підлітків є зміна рівня гормонів. Подібні проблеми можуть виникати у жінок, що проходили гормональну терапію. Деякі лікарські засоби можуть збити цикл менструації. Це хіміотерапевтичні препарати, антидепресанти, протисудомні або антипсихотики.
Як відновити менструальний цикл?
Отже, що робити, якщо затримка місячних вже відбулася. По-перше, відвідати гінеколога. По-друге, скоригувати спосіб життя:
- поліпшити харчування, додати фізичну активність;
- відмовитися від шкідливих звичок;
- поповнити домашню аптечку препаратами для усунення загального нездужання;
- застосувати психо- та фізіотерапію.
Коли замість менструації починаються білі виділення, постає питання, чи може молочниця бути причиною порушення циклу. Кандидоз, стрептококи, стафілококи та інші сечостатеві інфекційні захворювання впливають на фізіологічні процеси. В цьому випадку лікар назначає препарати для лікування жіночої сечостатевої системи.
Що робити при затримці місячних
Є багато причин порушення менструального циклу. Деякі з них не викликають сильного занепокоєння, інші сповіщають про важкі захворювання. У будь-якому разі при відхиленні від звичного циклу варто відвідати гінеколога. Завчасне діагностування допомагає швидко усунути проблему.
Інша корисна інформація
Кожен, хто коли-небудь вдарявся чи падав — буквально кожен на цій планеті — знає яке пошкодження ...
Детальніше...Якщо ви відчуваєте біль у коліні, не запивайте його знеболювальним засобом. Позбавлення симптому без з’ясування ...
Детальніше...Ми звикли вважати, що більшість людей мріють схуднути. Проте існує багато людей, для яких надмірна худоба є не ...
Детальніше...Вітаміни — основа належної роботи нашого організму. Зокрема, фолієва кислота, також відома як вітамін B9, відіграє ...
Детальніше...