Дата публікації: 08.07.2021

2580
- Базовою дією при отруєнні є виведення з організму отруйних токсинів якомога швидше. Наш організм має 3 природних механізми їх виведення: евакуація вмісту шлунку – тобто блювота, після якої нам стає значно краще; діарея – виведення токсинів, що дійшли до товстого кишківника та активне потовиділення – очищення лімфи, якщо токсини потрапили в міжклітинний простір – тому не поспішайте їм протидіяти!
Якщо ж токсична їжа ще знаходиться у вас в шлунку — потрібно спровокувати блювоту: випийте кілька склянок теплої води, об’єм шлунку збільшиться, спрацюють рецептори розтягу і все що токсичне для вашого організму – “вийде” назовні.
- Друге на що потрібно звернути увагу – втрата організмом рідини, адже це призводить до зневоднення та метаболічного колапсу, що особливо небезпечно для дітей та вагітних жінок. Подбайте про використання спеціальних електролітних розчинів та мінеральної води.
- Сорбенти допоможуть вивести токсини, що залишились. Найкраще з цим завданням справляється біле вугілля (тобто препарати на основі кремнію) та суспензії на основі діосмектиту (Смекта). Зауважимо, що дані сорбенти виводять токсини лише зі шлунково-кишкового тракту, а не з крові чи з тканин.
- Стимулювати лімфообіг, зняти спазм та запалення може допомогти звичайний ромашковий чай, а нудоту добре усуває чай з м’яти з дрібкою мускатного горіха.
- Потрібно відновити нормальну мікрофлору кишківника, адже саме мікрофлора відповідає за регуляцію водно-електролітного балансу, та в першу чергу страждає при інфекційних процесах. Тому найкращим варіантом є прийом пробіотиків (біфідо- і лактобактерії), що належать до групи антидіарейних мікробних препаратів які містять сахароміцети буларді — грибки, що перешкоджають розмноженню хвороботворних бактерій та теж допомагають відновити водно-електролітний баланс (ентерол, нормагут, буларді, пробіз та інші)
- Якщо було встановлено, що у вас гостра діарея саме інфекційного походження, то помічним буде протимікробний засіб на основі похідних 5-нітрофурану (наприклад ніфуроксазид), що не впливає на нормальну мікрофлору та не сприяє появі стійких мікробних форм, при цьому діючи згубно на патогенну флору.
- При наростанні симптомів інтоксикації (погіршення загального стану, гарячка) та наявності загрозливих симптомів (діарея триває понад 48 годин, виділяється багато слизу та/або присутня кров в калі, часті болісні позиви та болісна дефекація, наявні ознаки загального зневоднення: сильна спрага, відчуття сухості в роті, зморщена шкіра, зниження ваги тіла, значне зменшення кількості сечі, а також якщо це діарея у вагітних чи дітей до 1 року) потрібно обов’язково звернутися до лікаря, щоб він призначив спеціальні антибактеріальні засоби, які застосовують для лікування кишкових інфекцій та відповідну регідратаційну терапію.
Інша корисна інформація
Запаморочення: види, симптоми та лікування
Напевно кожен з нас чув фразу «голова кругом йде». На жаль це не тільки красномовний опис приголомшеності, але й ...
Детальніше...
Тріскається шкіра на пальцях рук
Якщо у вас тріскає і лущиться шкіра на руках – це привід перевірити стан здоров’я. Іноді тріщини з’являються від ...
Детальніше...
Акне новонароджених: симптоми, причини та лікування
Безліч матусь стикаються з однією неприємною проблемою, яка з’являється на 2-4 тиждень після народження. Малюк ...
Детальніше...
Гормон мелатонін: для чого потрібен та кому призначають препарати мелатоніну
Ми всі знаємо, що сон дуже важливий для міцного здоров’я та гарного настрою. Проте біоритми можуть зазнавати змін, ...
Детальніше...