
Якщо у вас тріскає і лущиться шкіра на руках – це привід перевірити стан здоров’я. Іноді тріщини з’являються від холоду, та зникають з настанням теплої погоди. В інших випадках вони звертають вашу увагу на наявність захворювання. Та незалежно від причини появи тріщини приносять сильний дискомфорт та виглядають не дуже приємно. Розглянемо, чому тріскається шкіра, як вилікувати пошкодження та уникнути їх надалі.
Чому тріскається шкіра?
Щоб розібрати, чому тріскає шкіра на пальцях рук, звернемо увагу на її структуру. Наша дерма має багато сальних залоз, які виробляють особливий секрет. Шкірне сало змащує шкіру, захищаючи її від пересихання. Залози розташовані на тілі нерівномірно. Наприклад, найбільше їх на обличчі та голові, а на долонях та стопах немає.
На кисті сальних залоз мало. Тріщини на пальцях рук біля нігтів виникають від недостатнього природного зволоження. Проте це ще не все. Щоденно на кисті діють різні зовнішні та внутрішні фактори, що провокують сухість та подразнюють покрови.
Зовнішні фактори
Однією з головних причин, чому тріскає шкіра на пальцях рук біля нігтів є вода. Якщо ви думаєте, що вона має зволожувати, то дуже помиляєтеся. В містах з кранів тече очищена досить жорстка вода з домішками на кшталт хлору. Тож на дерму регулярно діють доволі агресивні та небезпечні речовини у малій концентрації.
Окрім того, шкіра лущиться при:
- контакті з побутовою хімією;
- холодній погоді, зокрема під час вітру та морозу;
- постійній фізичній роботі з грубими матеріалами;
- травмах, гематомах;
- частому митті рук з милом, що прибирає захисний шар з дерми.
Тріщини виникають при неправильно підібраному догляді. Спробуйте інші креми, а якщо раніше не користувалися ними, обов’язково заведіть нову звичку.
Внутрішні фактори
Деякі стани та захворювання також призводять до того, що шкіра на пальцях рук тріскається:
- дерматит, псоріаз, екзема та інші хвороби шкіри;
- авітаміноз;
- інфікування грибком;
- захворювання ШКТ;
- зміна гормонального фону;
- алергія;
- зневоднення організму;
- стреси.
Часто шкіра на пальцях облазить при цукровому діабеті. Навіть якщо вам його не діагностували, тріщини – один з перших симптомів. Тому при можливості здайте аналіз на глюкозу. Завдяки цьому ви зможете почати лікування на ранній стадії. А у разі негативного результату будете спокійно шукати іншу причину тріщин.
Чим лікувати суху шкіру з тріщинами?
Дерматологи радять декілька засобів, чим лікувати тріщини на руках:
- медикаменти;
- вітаміни та мінеральні добавки;
- косметичні засоби для догляду.
Якщо ви хочете швидкого результату, маєте скорегувати спосіб життя. Слідкуйте за повноцінним харчуванням, захищайте тріщини від контакту з подразниками. Не забувайте про воду. Хоча зовнішній контакт тільки збільшує сухість, рясне пиття навпаки насичує шкіру зсередини.
Медикаментозне лікування
Для лікування тріщин використовують препарати місцевої дії:
- Протизапальна мазь від тріщин на руках. Зменшує біль та знімає симптоми запалення.
- Ранозагоювальні засоби. Пришвидшують затягнення тріщин.
- Антисептики. Рятівник крем та інші дезінфікуючі препарати не дають потрапити у тріщини інфекціям.
- Зволожуючі креми. Такі засоби як Бепантен Плюс здатні відновити захисний шар та зупинити надмірну втрату вологи.
- Протигрибкова мазь від тріщин на пальцях рук. Використовується у випадку грибкової інфекції.
Майже всі мазі та креми від тріщин зустрічаються у вільному продажі. Проте купляти їх без попередньої консультації з дерматологом не варто. При неправильному застосуванні ви можете поглибити тріщини чи занести інфекцію.
Вітаміни для сухої шкіри
Часто шкіра на пальцях рук тріскає від нестачі корисних елементів. На стан дерми найбільше впливають вітаміни А, Е, С, групи В (біотин та ніацин). Додайте до свого раціону вітамінні комплекси, розроблені спеціально для покращення стану шкіри. А ще краще – передивіться свій раціон. Використовуйте при приготуванні більше якісних рослинних олій, гречки, печінки, горіхів, моркви, яєць, зелені.
Нестача мікроелементів також стає причиною того, що лущиться шкіра на руках. Щоб позбутися тріщин, їжте продукти з високим вмістом цинку, селену, колагену та омеги-3. Не обов’язково відстежувати вміст корисних речовин у кожній страві, яку ви їсте. Але харчуйтеся різноманітно та збалансовано.
Догляд за сухою шкірою
Суха шкіра на руках потребує постійного піклування. В цьому допоможе якісний догляд за шкірою рук та ніг. Додатково при наявності тріщин спробуйте домашні методи:
- ванночки з крохмалем для зняття подразнень;
- маску з меду та гліцерину, яка прискорює загоєння тріщин;
- зволожуючі ванночки з додаванням натуральних олій (кокосової, обліпихової, оливкової тощо).
Якщо у вас немає часу на доглядові процедури, хоча б купіть крем. В ідеалі суха шкіра на руках і тріщини потребують обробки після кожного контакту з водою. Якщо лікування не допомагає, обговоріть з лікарем додаткову діагностику.
Як попередити появу тріщин на руках?
Чим старше ви стаєте, тим менше працюють сальні залози. Проте суху шкіру рук та тріщини можна попередити. Обов’язково одягайте захисні рукавички, плануючи роботу з побутовою хімією. Навіть найлагідніші засоби для миття посуду шкодять захисному шару дерми та можуть викликати тріщини. А про рідину для миття унітазів годі й казати.
Взимку не забувайте мастити кисті зволожуючим кремом перед виходом на вулицю. Влітку не ігноруйте сонцезахисний крем. Його варто наносити не тільки на обличчя та плечі, але й на кисті. Не використовуйте гарячу воду для гігієнічних процедур. Від високої температури частіше з’являються тріщини на пальцях рук. Після душу чи ванни не розтирайте шкіру рушником.
Додайте в раціон фрукти та овочі. Пийте більше рідини, щоб не допустити зневоднення. Заведіть собі корисну звичку щотижневих доглядових процедур. Наприклад, робіть ванночки з яблучним оцтом, вівсянкою чи олією. При наявності вазона з алое віра, рівномірно розподіляйте його сік по шкірі, втирайте в тріщини.
Інша корисна інформація
Безліч матусь стикаються з однією неприємною проблемою, яка з’являється на 2-4 тиждень після народження. Малюк ...
Детальніше...Ми всі знаємо, що сон дуже важливий для міцного здоров’я та гарного настрою. Проте біоритми можуть зазнавати змін, ...
Детальніше...Шум та дзвін у вухах або тинітус: причини та лікування Уявіть собі постійний нав’язливий дзвін від якого неможливо ...
Детальніше...Сезон комарів вже пройшов, а ви знаходите на своєму тілі сверблячі червоні крапки? Таку реакцію викликає укус ...
Детальніше...