Слідкуй за нами:
Довідкова аптек:

Як вчасно розпізнати рак? Перші тривожні ознаки

Головна Корисна інформація Як вчасно розпізнати рак? Перші тривожні ознаки
Дата публікації: 04.02.2022
84053

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку

Мета цього дня — підвищення обізнаності людей про рак, як один із найстрашніших і згубних захворювань сучасного людства.
Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.
У боротьбі з раком важливим є профілактичний напрямок, зокрема, підтримка імунітету та здоровий спосіб життя. Надмірна вага, куріння та зловживання алкоголем — основні чинники появи онкопатологій.
Онкологи наголошують: при виявленні хвороби на ранній стадії до 40% хворих можливо вилікувати. Тож, у Всесвітній день боротьби з раком медики закликають громадян до свідомого ставлення до свого здоров’я та своєчасного звернення до лікарів для діагностування недуги на ранніх стадіях.

Вогнище захворювання може виникнути в будь-якому органі та приймати різні форми. Однак є деякі симптоми та тривожні ознаки, помітивши які, варто якнайшвидше звернутися до лікаря.

Можливі симптоми раку

Приводами для занепокоєння можуть бути:

  • Незвичайні вузлики на шкірі, здуття та припухлості. Варто пам’ятати, що ракові пухлини часто бувають безболісними, особливо ранніх етапах захворювання. Особливу увагу варто приділити шиї, яєчкам у чоловіків та молочним залозам у жінок, а також пахвомим ямкам.
  • Затяжний кашель, задишка чи труднощі при ковтанні.
  • Зміни у звичній роботі кишківника. Закрепи, що раптово почалися, або, навпаки, часті напади діареї – особливо якщо у випорожненнях можна помітити сліди крові.
  • Несподівані кровотечі – включаючи невеликі виділення крові з вагіни, прямої кишки, включення крові у сечі або мокротинні при кашлі.
  • Безпричинна втрата ваги. Якщо ви несподівано помітно схудли за відносно невеликий проміжок часу (близько пари місяців), – це привід для занепокоєння і візиту до лікаря. Крім раку, різка втрата ваги може сигналізувати про серйозне порушення роботи щитоподібної залози або розвиток діабету.
  • Хронічна втома та катастрофічна нестача енергії на звичні речі – попри нормальний здоровий сон. Зазвичай, якщо причина хронічної втоми в раковому захворюванні, що почалося, то у пацієнта виявляються й інші симптоми.
  • Безпричинні болі – будь-якого характеру та періодичності: як гострі напади, так і щемлячі; як хронічні, так і ті, що з’являються рідко.
  • Поява нових родимок чи трансформація вже наявних: зміни розміру, форми чи кольору; затвердіння поверхні родимки або будь-які виділення.
  • Проблеми при сечовипусканні, у тому числі частіші або гостріші позиви, а також утруднення або біль під час процесу.
  • Незвичайні зміни грудей. Приводом для занепокоєння може бути несподівана зміна розміру або форми грудних залоз, а також зміни відчуттів або болю при дотику, у тому числі до грудей.
  • Втрата апетиту. Якщо у вас надовго притупилося почуття голоду, і ви стали їсти менше, ніж зазвичай, це теж тривожний сигнал, навіть якщо у вас немає інших симптомів.
  • Незагоєна виразка або інша рана – особливо в роті.
  • Хронічна печія чи інші регулярні розлади травлення – нудота, блювання, здуття живота та інші.
  • Рясне потовиділення у нічний час.

 

Інша корисна інформація

Запаморочення: види, симптоми та лікування

Напевно кожен з нас чув фразу «голова кругом йде». На жаль це не тільки красномовний опис приголомшеності, але й ...

Детальніше...
Тріскається шкіра на пальцях рук

Якщо у вас тріскає і лущиться шкіра на руках – це привід перевірити стан здоров’я. Іноді тріщини з’являються від ...

Детальніше...
Акне новонароджених: симптоми, причини та лікування

Безліч матусь стикаються з однією неприємною проблемою, яка з’являється на 2-4 тиждень після народження. Малюк ...

Детальніше...
Гормон мелатонін: для чого потрібен та кому призначають препарати мелатоніну

Ми всі знаємо, що сон дуже важливий для міцного здоров’я та гарного настрою. Проте біоритми можуть зазнавати змін, ...

Детальніше...
Уся корисна інформація